Wednesday, October 14, 2009

Eesti maailmakaardile: tehtud!Esmaspäeval maandusid Tallinnas Chris, Tony ja Sten, lennujaamas olid vastas noormeeste vanemad ja asjamehed Eesti Purjelaualiidust. Reportereid ja telekaameraid polnud, kuid need tegelased ei olegi omal maal (veel!) suured kuulsused. See-eest on nad vägagi tuntud nimed maailma purjelaudurite, eriti aga freestyle sõitjate ja fännide hulgas.

Eesti Vabastiili Team saabus tagasi Kreekas toimunud EFPT finaaletapilt, kus Chris võitles eestlaste parimaks tulemuseks välja 6. koha. Proffide arvestuses. Väga kõva. Nagu ka teiste saavutused, mis Christoferi kohast palju maha ei jäänudki. Seega sai tõestatud, et Christoferi eelmise aasta üllatustulemus polnudki väga juhus ning et ka külmast Eestist võib tulla selle kuuma spordiala tipptegijaid.Jahedas Ülemiste lennujaamas igatahes mõjusid šortsides ja plätudes päevitunud kuttide pleekinud lokid ja cool olek väga muljetavaldavalt. Oleks mõni TV-kaamera võinud olla küll. Sest purjelaudurite veebides, ajakirjades ja videokogudes on Eesti vabastiili koondise sõitjate sooritusi väga hulgaliselt ning need võidavad palju kiidusõnu.

2009 sai meie vabastiili koondis väga võimsa kiirenduse, osaleti EFPT profisarja võistlustel ja treeniti Dahabi, Kreeta ning Fuerteventura laagrites koos maailma tipptegijatega.

Koondise liikmete endi muljeid pole veel jõudnud küsida, kuid eks seda jõuab. Nüüd on vaja koolis õppeveerand lõpetada, enne kui saab 2010 hooaega planeerima hakata. Purjelaualiidu hooaja lõpupeoks püüame kokku panna ka koondise hooaega tutvustava filmi. Igatahes võib öelda, et Eesti Purjelaua vabastiilile on 2009 olnud väga tegus ja hea hooaeg.

Tänu koondislaste vanematele, mõistvatele õpetajatele ja muidugi kõigile toetajatele.

PS.

Jah, muidugi olen natuke kade. Ise lõdisesin 18-aastasena ruberoidist kalipso ja hiina ketsidega sügisesel Väinamerel, lauaks 32 kg kaaluv vene "Mustang". Võisin sellisest surfihooajast, nagu Chrisil, Tonyl ja Stenil, ainult unistada. Aga nii see elu ringi käib ja mul on hea meel, et vähemalt selles purjelauaklassis on Eesti nüüd küll kindlalt maailmakaardil. Peaks minema EAS-st eksporditoetust küsima.

No comments: